بک لینک هنوز هم یکی از مهمترین وظایف در سئو است و بک لینک ها همچنان نقش مهمی در بهبود رتبه وب سایت ها در نتایج جستجو دارند. بنابراین، یکی از مهمترین مسئولیت های سئوکاران این است که همیشه به یاد داشته باشند که بک لینک های با کیفیت برای وب سایت خود ایجاد کنند. نکته مهم اینکه بسیاری از دوستان فرصت خرید لینک قوی و با کیفیت و ساخت بک لینک رایگان را ندارند. البته لازم نیست لینک های رایگان بی کیفیت باشند! در این مقاله نحوه ایجاد بک لینک به صورت رایگان را به شما نشان خواهیم داد.

بک لینک دادن از یک سایت رایگان یا پولی اعتبار آن را نشان می دهد اگر به سایت های قدیمی و بزرگ نگاه کنید، متوجه می شوید که بیش از 90 درصد لینک های آنها کاملا رایگان است بنابراین، اگر قوانین بک لینک را رعایت کنید، بک لینک رایگان برای سایت شما می تواند مفید و موثر باشد.
ساخت بک لینک رایگان در سیستم وبلاگ نویسی
یکی از بهترین راه ها برای ایجاد بک لینک با کیفیت استفاده از سیستم های وبلاگ نویسی است. با استفاده از این سیستم ها که اکثر آنها لینک های فالو رایگان را ارائه می دهند، می توانید محتوای وب سایت خود را بازنشر کنید و از طریق این سیستم ها لینک رایگان دائمی دریافت کنید.
مقالات مشابه
مهمترین وظیفه در سئو و بهینه سازی سایت چیست؟  چگونه یک بک لینک رایگان بسازیم؟
6. آذر 1401
نکته مهم: برای ایجاد بک لینک در وبلاگ خود، بهتر است محتوای وبلاگ خود را با محتوایی غیر از محتوای سایت خود به روز کنید و از ایجاد لینک های منظم در سایت خودداری کنید. چون بعد معلوم می شود که همه وبلاگ ها مال شما نیستند و لینک ها با دست ساخته شده اند.
لیست وبلاگ های ایرانی برای ساخت لینک رایگان
Blogsky.com
میهن بلاگ دات کام
پارسی بلاگ دات کام
پرشین بلاگ دات کام
بلاگ دات آی آر
تبیان دات نت
rasekhoon.net
Avablog.ir
Blogsazan.com
توجه: توصیه می شود در این سیستم های وبلاگ نویسی کار کنید زیرا این سایت ها بسیار قابل اعتماد هستند.
لیست وبلاگ های خارجی برای ساخت بک لینک قوی و رایگان
همچنین می توانید محتوای فارسی را به سیستم های وبلاگ نویسی خارجی ارسال کنید، اما برخی از این سرویس ها با فارسی مشکل دارند و ممکن است به محض دیدن وبلاگ شما را مسدود کنند. اما سایت های این لیست هیچ ربطی به محتوای فارسی شما ندارند و می توانید با خیال راحت مطالب فارسی خود را منتشر کرده و لینک های رایگان و منظمی برای سایت خود ایجاد کنید.
WordPress.com
launch.joomla.org
lycos.com
enjin.com
blogspot.com
edublogs.org
doodlekit.com
hatnablog.com
eklablog.com
webself.net
troblog.com
alternativa.org
estranky.sk
blog.fc2.com
unblog.fr
ساخت بک لینک رایگان توسط سازندگان وب سایت
یکی دیگر از راه های ساخت لینک رایگان استفاده از سازندگان وب سایت است. بسیاری از سازندگان وب سایت در دنیا وجود دارند که دارای پلن رایگان دائمی هستند. با استفاده از این سازندگان وب سایت، می توانید بک لینک های با کیفیتی برای وب سایت خود ایجاد کنید. سایت های ابزار ایرانی به جز شاپفا راهی برای دریافت لینک رایگان از طریق آنها ندارند. در واقع پلن های رایگانی که ارائه می دهند کمتر از 30 روز است و ساخت بک لینک روی آن ها موقت و بی فایده است.
اما در زیر به چند سایت ساز خارجی اشاره کرده ایم که از طریق آنها می توانید بک لینک رایگان بسازید. خوشبختانه در اکثر این سایت های سازنده، ارسال محتوای فارسی محدود و ممنوع نخواهد بود.
wikidot.com
www.hpage.com
iwopop.com
1msite.com
mex.tl
bigcartel.com
webflow.io
netlify.app
ucoz.net
bcz.com
فهرست مطالب. com
weebly.com
tsamba123.me
e-monsite.com
simpsite.nl
emyspot.com
webs.com
webnode.com
yolasite.com
zoho.com
jimdo.com
webself.net
ساخت بک لینک رایگان
ایجاد بک لینک رایگان به سایت انتشار محتوای خود
یکی از بهترین راه ها برای ایجاد لینک های رایگان و با کیفیت، ایجاد بک لینک برای سایت های بازنشر محتوا است. ایجاد بک لینک با انتشار مجدد محتوا یکی از بهترین کارهایی است که می توانید در فرآیند سئو انجام دهید. این باعث می شود که وب سایت شما به مرور زمان قابل تشخیص باشد و ایجاد بک لینک باعث افزایش اعتماد گوگل به سایت شما می شود.
سایت های ایرانی خوبی در این زمینه وجود دارد که به راحتی می توانید با چسباندن مقالات و درج لینک منبع، لینک سایت خود را ایجاد کنید. یکی از ویژگی های بارز چنین سایت هایی تعداد زیاد بازدیدکنندگان روزانه است. و مقالات شما حتما نمایش داده می شود در نتیجه می توانید با ارسال مجدد یا ارسال مجدد مطالب در آن سایت، ترافیک سایت خود را افزایش دهید. و این باعث افزایش ارزش ارجاعات می شود.
سایت ویرگول یکی از سایت های محتوای خوب ایران است. با عضویت در این سایت می توانید به راحتی مقالات خود را بازنشر کنید و لینک های رایگان دریافت کنید. مهم است که به یاد داشته باشید که پیوند منبع را درج کنید. زیرا ممکن است مقاله شما تایید نشود!
این سایت خبری رسمی که به عنوان منبع خبری بین المللی ایران نیز شناخته می شود، قصد دارد اخبار شرکت ها و مشاغل ایرانی را منتشر کند. نکته مهم در مورد استفاده از سایت های خبری رسمی این است که فقط می توانید لینک موجود در پروفایل خبری رسمی را دنبال کنید. پیوندهای موجود در مقالات به صورت عمومی در دسترس نیستند و در دسترس عموم نیستند. اما مطمئن باشید که با انتشار مقاله خود در این سایت، بازدید قابل توجهی خواهید داشت.
سایتی برای بازنشر مطالب خارجی فراهم می کند
در ابتدا ذکر این نکته ضروری است که برای بازنشر مطالب در این سایت ها باید نسخه انگلیسی محتوای خود را منتشر کنید. برخی از این سایت ها محتوای فارسی را قبول ندارند، اما خوشبختانه می توانید به راحتی از مترجم گوگل برای ترجمه استفاده کنید.
bizpr.ca
pene.io
pressreleaselive.com
articlesmaker.com
issuewire.com
leapzipblog.com
smore.com
penzu.com
فقط آن را بچسبانید
telegram.ph
Scoop.it
سایت های ساخت بک لینک رایگان و رزومه آنلاین
راه دیگر برای ایجاد لینک های رایگان قوی و ماندگار استفاده از سایت های رزومه سازی آنلاین است. با این سایت ها می توانید رزومه خود را به صورت آنلاین در یک صفحه ایجاد و به اشتراک بگذارید. بسیاری از سازندگان رزومه دارای یک فیلد مرتبط با آدرس وب سایت هستند و برخی دیگر به شما امکان می دهند پیوندها را در توضیحات در چندین پاراگراف قرار دهید.
پیشنهادات ایرانی نباید به عقب برگردند و اکثر آنها برای ایجاد یک صفحه سفارشی به شما پول می دهند. اما رزومه های خارجی یک پلن رایگان دارند و با آنها می توانید لینک های رایگان برای وب سایت خود بسازید.
لیست رزومه سازان آنلاین خارجی برای ساخت بک لینک رایگان
bere.io
shriresume.com
reume.com
zety.com
ارجاع رایگان از طریق سایت های جستجو ایجاد کنید
همچنین می توانید از طریق سایت های نظرسنجی آنلاین بک لینک های قوی و رایگان ایجاد کنید. در زیر بهترین سایت های نظرسنجی را معرفی می کنیم.
surveymonkey.com
surveygizmo.com
smartsurvey.co.uk
freeonlinesurveys.com
ساخت بک لینک رایگان با صفحه ساز و فرم ساز آنلاین
چندین سایت خارجی وجود دارند که سایت سازهای آنلاین را ارائه می دهند و از طریق این سایت ها می توانید یک صفحه فرود برای خود ایجاد کنید، به عبارت دیگر یک "صفحه فرود".
اکثر این سایت ها دارای پلن رایگان هستند و برای ایجاد بک لینک، یک صفحه که به صورت رایگان ارائه می کنند برای ما یک دارایی است!
pixeltogether.com
superkobi.com
ontrapages.com
jouwweb.nl
emailmeform.com
123formulariodecontacto.com
lapa.tl
brandyourself.com
formsite.com
ساخت بک لینک رایگان با هاست رایگان
این هاست هاست رایگان ارائه می دهند که به شما این امکان را می دهد که به راحتی یک وب سایت وردپرسی ایجاد کنید و محتوای خود را منتشر کنید. همچنین برای ساخت بک لینک روی این هاست ها نیازی به وب سایت ندارید و لینک های شما روی یک نام دامنه ناشناس قرار می گیرند.
لیست هاست ایرانی رایگان
gigfa.com
vcn.ir
zili.ir
ss0.ir
pcshared.com
لینک رایگان از طریق سایت های پرسش و پاسخ
یکی از بهترین روش های لینک سازی استفاده از صفحات پرسش و پاسخ است. یکی از در دسترس ترین سایت ها quora.com است. این سایت بزرگترین سایت پرسش و پاسخ در جهان است. البته نمونه های این گونه سایت ها در ایران کم نیستند. من سایت جاب کو را دوست دارم که می توانید سوالات خود را بپرسید و پاسخ خود را دریافت کنید. جالب ترین نکته این است که دریافت بک لینک از این سایت ها بسیار آسان است و تنها کاری که باید انجام دهید این است که سوالات مرتبط با حوزه کاری خود را در این سایت ها پیدا کرده و به آنها پاسخ دهید و از سایت مورد نظر خود بک لینک های مفیدی دریافت خواهید کرد.